Kavos tirščiai ir 17 neįtikėtinų patarimų juos panaudojant

Kavos tirščiai

Vos tik išgėrus kavą, mes  dažniausiai skubame kuo greičiau išplauti puodelį ir išmesti likusius kavos tirščius, nes kiek ilgiau pastovėję jie gan stipriai pridžiūna prie puodelio kraštų.  Tačiau neskubėkite to daryti. Pasirodo, kad kavos tirščiai gali būti labai naudingai panaudoti buityje ir net gi jūsų sveikatai ir grožiui. Nustebsite, kokių įdomybių galima nuveikti iš atrodo tokio visiškai niekam nebetinkančio dalyko.

Kavos tirščiai ir 17 neįtikėtinų patarimų kur juos panaudoti.

Nemalonaus kvapo naikinimas su kava.
Kavos tirščiai puikiai eliminuoja nemalonius kvapus ir vietoje jų palieka malonų kavos aromatą.  Padėkite kavos tirščių dūbenėlį ten kur jaučiasi nemalonus kvapas. Nesvarbu ar tai bus šaldytuvas, spintelė ar kita vieta namuose. Bet koks aštresnis kvapas kelių valandų bėgyje dings ir vietoj jo jausis kavos aromatas. Kavos tirščiai  naikina ne tik ore sklandančius nemalonius kvapus, bet ir puikiai pašalina įsigėrusius kvapus jūsų rankose. Pavyzdžiui po žuvies, svogūnų pjaustymo išsitrinkite rankas kavos tirščiais ir  nemalonaus kvapo neliks.

Kavos tirščiai puiki trąša žemei ir augalams.
Dauguma sodininkų ir augalų mylėtojų, kaip susitarę tvirtina, kad kavos tirščiai yra ideali trąša žemei. Žemė nuo kavos tampa rūgštesnė ir praturtėja įvairiais augalams patinkančiais komponentais ir tuo pačių naikina kenkėjus, todėl kavos tirščiais patreštoje žemėje jie auga sveikesni ir greičiau.  Kavos tirščių naudą ypatingai pabrėžia morkų augintojai. Jie tvirtina, kad sėjant morkas, jų sėklas reikia sumaišyti su kavos tirščiais, tuomet morkos augs kaip ant mielių. Svarbiausia nepadauginti  ir naudoti šią trąša saikingai, nes jos padauginus, žemė gali tapti per rūgšti ir būti nebetinkama augalams.

Atbaidykite katinus su kavos tirščiais.
Katinai nemėgsta kavos kvapo, todėl norėdami išvengti katinų vizito ten kur jų nenorėtumėte, padėkite dūbenėlį su kavos tirščiais ir tą vietą katinai aplenks per atstumą. Ypatingai tai yra puiki priemonė apsaugoti gėlių vazonus ar gėlių darželius, kad katinai juose nesugalvotų tuštintis. Vazonuose ar gėlių darželiuose rekomenduojame lengvai pabarstyti kavos tirščių ir katinai ten nebelys.

Celiulito gydymas su kavos tirščiais.
Praeitame straipsnyje rašėme, kaip gydyti celiulitą su kava. Pasinaudokite šiuo patarimu, Celiulitas nyksta išties greitai ir svarbiausia be papildomų išlaidų.

Įvairūs vabzdžiai, šliužai ir kiti kenkėjai nemėgsta kavos. Atbaidykite juos su kavos tirščiais.
Kenčiantiems nuo skruzdėlių, kavos tirščiai yra puiki išeitis. Pabarstykite jų ten kur yra skruzdėlių ir jos netrukus išsikraustys. Tik čia yra labai svarbu, kad kavos tirščiai būtų be cukraus, nes cukrų skruzdėlės mėgsta ir tuomet išvyti jas šiuo metodu gali tapti sunku. Kavos taip pat nemėgsta ir vapsvos,  bitės ir dauguma kitų šliužų, tačiau yra prieštaringų nuomonių dėl tarakonų, todėl jei sugalvotumėte kavos tirščiais išbaidyti juos, visų pirmą patikrinkite nedideliame plote ar tai tikrai veikia tarakonus gyvenančius jūsų namuose.

Kavos tirščiai kulinarijoje.
Išgertos kavos nuosėdos gali pasitarnauti ir kulinarijoje. Pavyzdžiui su kavos tirščiais galima puikiai išmarinuoti mėsą ir suteikti jai išskirtinį prieskonį.  Įdėkite kavos tirščių į mėsos marinatą, tai ne tik padarys mėsą minkštesne, tačiau ir suteiks jai malonų kvapą ir prieskonį.

Dauguma šliužų ir kirminų nemėgsta kavos, bet tik ne sliekai.
Jeigu auginate sliekus, kavos tirščiai yra puikus augimo dopingas jiems.  Taip pat kavos tirščius galima naudoti nešantis sliekus į žvejybą. kavos tirščiuose jie išliks ilgiau gyvybingi ir judresni.

Baldų poliravimas su kavos tirščiais.
Jei namuose turite tamsesnio atspalvio medinių baldų ir nutiko taip, kad juos suraižėte, kavos tirščiai puikiai gali pagelbėti ir užmaskuoti įrėžimus ant baldų.  Ištrinkite pažeistas baldų vietas drėgnais kavos tirščiais, vėliau švelniai juos nuvalykite. Pažeistos baldų vietos taps beveik nematomos.

Indu plovimas su kavos tirščiais.
Kavos tirščiai yra puiki abrazyvinė medžiaga ir neblogai įveikia apnašas ir  riebalus. Įberkite  kavos tirščių į indą ir su jais ištrinkite jo vidų. Tai padės nesunkiai išvalyti susikaupusius ir kietai prilipusius riebalus, ar maisto likučius.

Odos pilingas su kavos tirščiais.
Kavos tirščių granulės yra rūpios granulės, kurios puikiai šveičia netik riebalus ir prikepusius nešvarumus, tačiau puikiai tinka vietoje įprastinio odos šveitiklio. Kavos tirščiuose yra vertingų medžiagų, fermentų ir antioksidantų, kurie yra naudingi odai, todėl jis vienu metu ir šveičia oda ir tuo pačiu ją maitina vertingomis medžiagomis. Pilingą geriausia daryti prieš maudantis.  Išsitrinkite kavos tirščiai kūną. Po poros minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Oda taps glotni ir švelni.

Naudokite kavos tirščius kompostui.
Kavos tirščius galite berti į komposto krūvą – žemė taps derlingesnė, kadangi kavoje yra kalio ir magnio.

Kavos tirščiai nuo pleiskanų.
Jeigu kenčiate nuo išsausėjusios galvos odos ir pleiskanų. Kavos tirščiai gali pagelbėti ir šioje situacijoje, nes jie puikiai drėkina odą. Įtrinkite galvos odą drėgnais kavos tirščiais, palaikykite bent 10min ir išplaukite galvą. Po kelių dienų, pleiskanos ims sparčiai nykti.

Dažai iš kavos tirščių.
Iš kavos tirščių galima pasigaminti net gi dažus, kurie bus ekologiški ir puikiai pasitarnaus pavyzdžiui dažant Velykų kiaušinius.  Dar vienas įdomus patarimas būtų piešėjams ir dalininkams.  Išmirkius balta popieriaus lapą kavos vandenyje su kavos tirščiais, galima išgauti popieriaus atspalvį, kuris atrodytų lyg būtų kelių šimtų metų senumo. Išbandykite tai.

Kavos tirščiai- priemonė nuo blusų gyvūnams.
Kavos tirščių nemėgsta netik skruzdėlės, bet ir blusos, todėl juos galima pritaikyti net gi ir augintinių apsaugai nuo blusų. Tiesiog, patrinkite kailį dideliu kiekiu kavos tirščių, sumaišytų su vandeniu. Blusų po kelių dienų ženkliai sumažės arba neliks išvis, o kailiukas maloniai kvepės ir bus labai švelnus bei minkštas .

Grybų auginimas ant kavos tirščių.
Ar norėtumėte pabandyti užsiauginti sau grybų ? Įprastomis sąlygomis tą padaryti yra labai sunku, nes grybai yra lepūs ir auga tik ten kur jiems patinka, o patinka jiems mažai kur. Dėja, bet grybai, kaip ir daugelis kitų augalų, taip pat negali atsispirti kavai. Jiems ji labai patinka ir kavos tirščiais patręštoje žemėje jie auga kaip ant mielių. Išbandykite.

Kavos tirščių veido kaukė tamsaus gymio žmonėms.
Jeigu esate tamsesnės odos, išbandykite kavos tirščių kaukę savo veido odai. Jūsų veido oda taps glotni ir išryškės jūsų natūralus veido odos atspalvis. Procedūra visiškai paprasta. Drėgnais kavos tirščiais ištepkite veidą, palaikykite 10 min ir nuplaukite.

Būrimas iš kavos tirščių.
Ko gero daugelis esate girdėję apie ateities būrimą iš kavos tirščių. Jei tikite burtais, išbandykite juos, nes būrimas iš kavos tirščių yra išties įdomus užsiėmimas, o ir nemažai yra manančių, kad tai yra ir veiksminga.

Ir ko gero, kad tai dar ne viskas. Eksperimentuojant, tikriausiai galima surasti ir daugiau kavos tirščių panaudojimo būdų. Jeigu žinote daugiau, pasidalinkite komentaruose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *