Kuo imbieras naudingas sveikatai?

Nuo svorio mažinimo iki įvairių skausmų slopinimo – imbiero vartojimas turi tiek daug naudos sveikatai, jog tikrai gailėsitės, jei jo nevalgėte anksčiau. Imbieras yra kvapnus prieskonis, auginamas žemėje. Šis įspūdingas prieskonis, kilęs iš Pietryčių Azijos, yra plačiai naudojamas azijietiškuose patiekaluose ir gėrimuose. Skaitykite toliau ir sužinokite, imbiero antioksidantų ir priešuždegiminių junginių naudą sveikatai.

Gali sumažinti skausmą

Imbiere yra medžiagų, vadinamų gingeroliais, kurie malšina uždegimą ir skausmą sukeliančius junginius organizme. Tačiau, jei jus kamuojantis skausmas yra lėtinių ligų pasėkmė, pasitarkite su gydytoju dėl ilgalaikio gydymo plano vartojant imbierą.

Gali padėti atrodyti jaunesnei

Turbūt esate mačiusios žodį „antioksidantas“ ant jūsų mėgstamų veido kremų. Tyrimų duomenimis teigiama, kad antioksidantai padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų (tokių kaip tarša ir UV spinduliai), kurie pagreitina kolageno skaidymąsi ir pažeidžia odą. Anot tyrėjų, imbiero antioksidantų kiekis gali padėti išlaikyti nuolatinę odos kolageno gamybą, o tai skatina odos elastingumą ir glotnumą.

Gerina virškinimą

Arbatos puodelis pagardintas imbieru, gali padėti greičiau ištuštinti skrandį, ir sumažinti po valgymo jaučiamą „sunkumo“ jausmą. Šis prieskonis padės nuraminti skrandį ir sumažins pilvo pūtimą. Taip pat imbieras turi lieknanamųjų savybių.

Gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį

Teigiama, kad imbieras gali padėti sumažinti MTL cholesterolio kiekį ir širdies ligų riziką. Atliktų tyrimų duomenimis, grupių, suvartojusių tris gramus imbiero (maždaug pusė šaukštelio) tris kartus per dieną, trigliceridų ir cholesterolio kiekiai sumažėjo.

Stiprina imunitetą

Tie patys gingeroliai, kurie kovoja su uždegimu, taip pat turi antimikrobinių ir priešgrybelinių savybių, kurios padeda kovoti su infekcijomis ir stiprina imunitetą. Sloga, peršalimas ir kitos kvėpavimo takų ligos nekels problemų, o susirgus bus įveiktos kur kas greičiau, jei nevengsite imbiero prieskonio, kurį itin gardu įmaišyti į arbatą su citrina ir medumi.  Vos pajutus ligos simptomus, atsipjaukite nedidelį gabalėlį imbiero ir pakramtykite. Paprasta, bet labai veiksminga.

Imbierų arbatai reikės:

  • Karšto vandens
  • Dviejų šaukštų šviežio tarkuoto imbiero
  • Vienos citrinos sulčių
  • Pusė šaukšto medaus.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *