Žvalus rytas be kavos puodelio: misija įmanoma?

Kiekvieną rytą prieš prasidedant dienai vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos kai kurie žmonės daro yra rytinis kavos gėrimas. Tokiems kavos mėgėjams kofeino dozė yra būtina, nes neišgėrus gali pakisti nuotaika, motyvacija darbui ir kūno žvalumas. Kava gali būti ir naudinga ir žalinga sveikatai, todėl svarbu nepiktnaudžiauti išgeriamu kavos kiekiu. Ypač, jei jūs esate iš tų žmonių, kurie be kavos puodelio negali įsivaizduoti dienos pradžios. Ilgainiui toks įprotis gali turėti įtakos sveikatos pokyčiams. Tad siūlome keletą alternatyvų, kuo galite pakeisti rytinę kavą.

• Raumenų įtempimas

Paprastai tai greitas būdas pažadinti raumenims ir kraujotakai. Atsibudus pabandykite kuo labiau išsiražyti, ištieskite galūnes, palaikykite keletą sekundžių – tai paskatins jūsų kūną judėti.

• Valgykite vaisių

Valgyti vaisius yra vienas iš geriausių būdų, kaip atgaivinti kūną ryte. Pavyzdžiui obuoliuose yra natūralių cukrų ir kitų angliavandenių, kurie gali padėti stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ryte. Panašiai veikia ir kiti vaisiai. Be to, vaisiai yra natūralūs, todėl jums nereikės jaudintis dėl konservantų, kalorijų ar maisto dažiklių jūsų maiste!

• Rytinė mankšta

Žinome, jog ir taip sunku atsikelti iš lovos, tad ką bekalbėti apie sportą. Tačiau, kuo greičiau įtrauksite sportą į savo rutiną, tuo greičiau suprasite, jog negalite be jo gyventi. Ankstyvą rytą atliekami pratimai neturi būti sudėtingi, tai turi būti lengva mankšta padėsianti jūsų kūnui pabusti ir paskatinti medžiagų apykaitą bei kitas organų sistemas.

• Grynas oras

Jei mintis apie sportą jūsų nesužavėjo, geresnė alternatyva – rytinis pasivaikščiojimas. Gaivus oras ir gamta padės sumažinti stresą, mieguistumą, o ryto saulė visiškai pažadins ir užtikrins gerą nuotaiką.

• Šaltas dušas

Šaltas dušas paprastai labai padeda po karštos dienos ar po intensyvios treniruotės, tačiau dušu galima mėgautis ir ryte. Staigūs vandens temperatūros pokyčiai gali sumažinti stresą ir paversti jus budria. Taip pat naudinga tiesiog šaltu vandeniu plauti veidą.

• Išgerkite stiklinę vėsaus vandens

Stiklinė vandens padidins kraujo tekėjimą į jūsų smegenis ir tapsite žvali bei budri.

• Gerkite arbatą

Jei norite ryte gurkšnoti kažką šilto, išbandykite arbatą vietoj kavos. Arbatoje yra mažiau kofeino nei kavoje ir ji yra naudinga sveikatai. Pavyzdžiui, stiprina imuninę sistemą ir sumažina kraujospūdį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *