Naudingi augalai sveikatai ir grožiui

Naudingi augalai sveikatai ir grožiui

Jei nesi daktarė ar botanikė, nereiškia, kad negali žinoti kaip įvairūs augalai gali būti naudojami kūno gydymui. Dauguma populiarių vaistų yra gaunami iš augalų. Pavyzdžiui, aspirinas, kurį sudaro salicilo rūgštis, yra gluosnio aktyvusis komponentas.
Mes nesiūlome pradėti auginti įvairiausių augalų kultūrų, tačiau siūlome išgauti naudos iš greitai augančių augalų, kuriuos galima auginti tiesiog kambaryje. Daug augalų savyje slepia medžiagas, tinkamas sveikatai ir grožiui. Taigi siūlau apžiūrėti šiuos augalus ir jų naudą, ir galbūt atrasite sau kažką tinkamo, kas bus tikrai natūralu ir be jokių priedų.

Rozmarinas. Stiprina atmintį.
Laikykite mažą vazonėlį šio mažai priežiūros reikalaujančio augalo, ir tuoj pat pajusite naudą – pagerėję studijų rezultatai parodys, kad šis kvepiantis rozmarinas gerina atmintį. Norėdami gauti didesnį poveikį – didesnį kraujo tekėjimą į smegenis – pasidarykite arbatą. Užpilkite mažą šakelę karštu vandeniu ir palaikykite penkias minutes.

Rozmarinas- Naudingi augalai sveikatai ir grožiui

 

Levanda. Mažina stresą.
Įrodyta, kad geriama tablečių pavidalu, levanda sumažina tokius simptomus kaip nerimą, nemigą ir depresiją. Kad gautumėte raminantį poveikį, auginkite šį augalą bent vidutiniškai ar gerai apšviestoje vietoje, kur gautų tiesioginių saulės spindulių.

 

Katžolė. Nuo vabzdžių.
Įrodyta, kad katžolė atbaido vabzdžius 10 kartų efektyviau nei cheminės priemonės. Tam, kad susikurtumėte šią apsaugą, tiesiog sutraiškykite lapus ir patrinkite juos ant odos ar drabužių. Tik įsitikinkite, kad šalia nėra kačių, nes būsite apsuptas maloniu dėmesiu.

 

Alavijas. Nuo spuogų.
Taip pat žinoma, kad jis padeda nudegimų atvėjais, ypač po saulės. Visuomet verta turėt po ranka šviežio alavijo, kurį galima panaudoti daugeliui atvėjų : įsipjovus, įkandus vabzdziui, ir kitiems paviršiniams sužalojimams. Taip pat įrodyta, kad jis padededa išaugus herpesui.

 

Ramunėlės. Nuo raukšlių.
Ilgą laiką jos vartojamos virškinimui gerinti, tačiau junginys alfa-bisabololis taip pat stabdo senėjimo procesus organizme, taip sulėtindamas raukšlių atsiradimo greitį.
Paimkite saują ramunėlių žiedų, užpilkite vandeniu ir užvirkite. Užvirus leiskite mikstūrai 20 minučių nusistovėti. Laikykite hermetiškame butelyje, šaldytuve.

Ramunėlės

Ar šie augalai iš ties yra tokie naudingi kaip skelbiama ? Pasidalinkite savo patirtimi ir papasakokite kokius naudingus augalus auginate jūs.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *