7 karščiausios šio sezono vestuvių floristikos tendencijos

vestuvių floristika ir 7 karščiausios šio sezono tendencijos

Be gėlių šventės – sunkiai įsivaizduojamos. Taisykles, tendencijas atitinkanti floristika ypatingai svarbi per vestuves, vieną didžiausių gyvenimo švenčių. Juk nuotakos puokštė, patalpos dekoracijos, stalo puošmenos padeda sukurti savitą šventės nuotaiką ir stilių. Jei planuojate sutuoktuves šią vasarą ar ankstyvą rudenį, siūlome pritaikyti bent kelias iš populiariausių dekoro idėjų. 

 

7 madingiausios floristikos tendencijos:

 1. Ultravioletinė („Pantone“ metų spalva). Nors tai – gana neįprastas pasirinkimas, nuotakos puokštei ši spalva gali suteikti gyvumo, ryškumo. Ultravioletinė spalva turi daugybę atspalvių. Pavyzdžiui, kardeliai paprastai primena tamsias alyvas, o kalijos – baklažanus. Prie ultravioletinės spalvos ypatingai tinka šviesios neutralios spalvos. Nepamirškite, kad floristikos reikmenys – itin reikalingi, jei puokštėje yra daugiau nei viena gėlių rūšis ir jų priežiūros ypatybės skiriasi.
 2. Neįprastos gėlių rūšys. Jei planuojate nepamirštamą šventę, priimkite netradicinius sprendimus. Efektui sukurti vertėtų rinktis ne atskiras gėles, o visą puokštę. Gėlių rūšys gali būti įvairios: gaismiai, protėjos, orchidėjos ir kitos. Floristika šiais metais atspindi ypatingą žalumo poreikį. Tačiau renkantis gėles svarbu nepadauginti skirtingų, tarpusavyje nederančių elementų.
 3. Lauko, sodo gėlės. Norint sukurti originalią puokštę, vertėtų pasidairyti gamtoje. Šiltuoju metų laiku laukuose ir soduose auga įvairiausių rūšių gėlės – jos tinka tiek dėl žavumo, tiek dėl mažų išlaidų. Levanda, baltoji sidabražolė, šalavijas, juodasis bastutis, linai – augalai, verti ypatingo dėmesio. Floristikos reikmenys pravers norint užtikrinti puokštės stabilumą ir išlaikyti žiedų šviežumą.
 4. Romantiškas, pasakiškas jaunosios įvaizdis gali būti kuriamas ir naudojant gėles. Šiuo metu madinga rinktis ne masyvius, o paprastus, lengvus ir estetiškus vainikus. Iš gėlių galima suformuoti ir apyrankę. Svarbu šį darbą patikėti specialistams, kurie žinos, kaip supinti gėles, kad jos nepradėtų kristi, o vainikas neprarastų formos.
 5. Gėlės vazonuose. Šių laikų floristika pasižymi įvairove, todėl dekorui tinka ne tik skintos gėlės. Gerai tai, kad vazonines gėles vėliau galima panaudoti savo namuose ir jos visada primins vestuves. Be to, dailių, žydinčių, kvapnių vazoninių gėlių – tikrai daug. Floristikos reikmenys – vazonai, juostelės, krepšeliai – padės sukurti estetišką rezultatą net ir renkantis netradicinius puošimo variantus.
 6. Jokios struktūros. Nors seniau vyravo nuomonė, kad jaunosios puokštė turi būti simetriška, šiuo metu netvarka ir disbalansas yra populiaresnis pasirinkimas. Pamirškite tradicines puokščių formas ir rinkitės kuo įmantresnes, didesnes puokštes. Jei nuotaka renkasi klasikinę suknelę, akcentu gali tapti nesimetriška gėlių puokštė. Pati floristika kaip menas ir jos priemonės šiuo atveju itin reikalingos patogumui sukurti. Juk visą dieną nuotakos rankose laikoma didelė puokštė turi būti patogi.
 7. Valgomos gėlės. Neplanuojate apsiriboti puošyba gėlėmis? Nustebinkite savo svečius maistu, kurio sudėtyje yra valgomų gėlių žiedelių. Šiuo atveju tokie floristikos reikmenys kaip klijai neturėtų būti naudojami. Verčiau rinkitės natūralius produktus, išlaikykite žiedų šviežumą pamirkę juos vandenyje.Apsispręsti, kokias gėles rinktis, kaip jas komponuoti ir įgyvendinti savo viziją gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo. Floristika pasižymi kintančiomis tendencijomis, tad verta iš anksto apsibrėžti pomėgius, susikurti tam tikrą viziją. Tuomet tinkamiausias gėles susirasti bus gerokai paprasčiau.Keli patarimai gėlių grožiui užtikrintiTam, kad lengviau rastumėte kokybiškas gėles ir ilgiau išlaikytumėte jas šviežias, siūlome pasinaudoti keliais patarimais.Užsisakykite norimas gėles iš anksto. Geriausia tai padaryti iki šventės likus bent mėnesiui.

  Atkreipkite dėmesį į kotukus – jie neturi būti sausi, parudavę. Tokius verta pakirpti. Ryte gėlės turi būti pamerktos ir apipurkštos specialiomis, šviežumą išlaikančiomis floristikos priemonėmis. Tik tokiu būdu jos visą dieną ir naktį nepraras savo formos, puošnumo. Jei norite, kad gėlių pumpurai prasiskleistų, minutę palaikykite jų kotelius įmerkę į šiltą vandenį, o 20 min. – į šaltą.

  Dėl tinkamiausių (ilgiausiai žydinčių, patvariausių) gėlių ir jų priežiūros visuomet verta pasikonsultuoti su ekspertais. Jie taip pat gali patarti, kurie floristikos reikmenys pravers komponuojant savo puokštę ar išlaikant kitų kurtos kompozicijos grožį. Tokiu atveju vestuvių dekoras džiugins ne tik madingumu, bet ir ilgai liekančiu grožiu.

   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *