11 patarimų padėsiančių turėti sveikus plaukus

Norint, kad plaukai būtų sveiki, neužtenka naudoti gydomąjį šampūną. Daugybė įvairių veiksnių turi įtakos plaukų būklei. Žinoma, kai kurios savybės yra įgimtos – pavyzdžiui plaukų spalva ar tankumas, bet daugelis iš jų yra susiję su tuo, kaip gerai rūpinatės savo plaukais. Nuolatinis šampūnų keitimas bei plaukų karpymas yra didžiausios plaukų priežiūros klaidos, kurių reikia vengti.

Reguliariai kirpkite plaukus

Kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, reikia reguliariai t.y. maždaug kas šešias – aštuonias savaites pakirpti plaukų galiukus. Ir jums nebūtina eiti pas profesionalią kirpėja, tai gali padaryti bet kuris šalia esantis artimas žmogus – mama, draugė, sesuo ir pan. Taip pat galite ir pati nusikirpti keletą plaukelių, tik svarbu tai daryti atsakingai, kad nepažeistumėte plauko. Žirklėmis nukirpkite maždaug centimetrą virš plauko išsišakojimo.

Leiskite plaukams pailsėti

Jūsų plaukams reikia pailsėti nuo visko ką jie išgyvena per savaitę. Rekomenduojama savaitgalį leisti plaukams atsigauti. Jei įmanoma, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai, nenaudokite plaukų džiovintuvo, venkite garbanojimo karštomis žnyplėmis bei kitais įkaitintais prietaisais, būkite palaidais plaukais, o jei norite būti surištais, pasidarykit lengvą šukuoseną, kad galvos oda nebūtų įsitempusi. Kitaip tariant, savaitgaliais ilsėkitės ne tik jūs, bet tegu ilsisi ir jūsų plaukai.

Rūpinkitės galvos oda

Jei dėl sausumo ir niežėjimo nuolat plaunate bei liečiate galvą, o vaistinėse perkami šampūnai nepadeda, kreipkitės į gydytoją. Lėtinis niežulys traumuoja galvos odą. Pasak gydytojų, niežulys gali būti problemiškas, ypač jei sunku dirbti arba jei niežinčios vietos tampa skausmingos.

Taikykite sveiką mitybą

Šis sveikas įprotis gali atrodyti niekaip nesusijęs su jūsų plaukais, tačiau tai netiesa. Baltymai yra plaukų pagrindas, nes plaukai yra keratinizuoti baltymai. Kita svarbi maistinė medžiaga yra geležis. „Tai yra energijos šaltinis plaukams. Iš tiesų, tyrimai parodė, kad geležies trūkumas siejamas su plaukų slinkimu.

Venkite įkaitintų plaukų formavimo įrankių (arba apsaugokite plaukus nuo jų)

Jei kasdien džiovinate plaukus, būkite atsargios – jums plaukai už tai nepadėkos. Na, o jeigu yra būtinybė greitai išdžiovinti plaukus, laikykite džiovintuvą kuo toliau, įjungę mažesnį greitį bei karštį. Tai užtrunka šiek tiek ilgiau, bet tai daug geresnis pasirinkimas. Jei planuojate garbanoti arba ištiesinti plaukus karštomis žnyplėmis arba tiesintuvu, naudokite apsauginį purškalą.

Savaitinė spa procedūra plaukams

Tai yra vienas geriausių plaukų priežiūros sprendimų, pripažintas tiek dermatologų, tiek paprastų žmonių. Bent kartą per savaitę atlikite spa procedūrą plaukams. Užsidėkite kokią nors drėkinamąją kaukę, pamasažuokite plaukus bei leiskite jiems atsigauti.

Dėvėkite skrybėles

Saulė oksiduoja ir džiovina plaukus. Taigi, kaip kepurė apsaugo jūsų veidą nuo saulės, taip pat ji apsaugo ir jūsų galvos odą nuo degimo ir plaukų dehidratacijos. O dar vienas geras dalykas tai, kad skrybėlė yra puiki stiliaus detalė, su kuria ne tik apsaugosite plaukus, bet ir atrodysite stilingai.

Venkite labai karšto dušo

Žinome, jog po ilgos darbo dienos (ypač žiemą) karštas dušas yra tikra palaima, tačiau svarbu žinoti, kad karštas vanduo jūsų plaukams kenkia. Tiesą sakant, jis išdžiovina ir blukina plaukų spalvą greičiau nei šaltas vanduo. Geriausias pasirinkimas yra drungnas dušas – jis malonus ne tik kūnui, bet ir plaukams.

Nustokite nuolatos liesti savo plaukus

Norite sumažinti plaukų slinkimą, pirmiausia nustokite nuolatos liesti ir tasyti savo plaukus. Viena iš didžiausių plaukų netekimo priežasčių yra nuolatinis plaukelių lietimas bei įtempimas. Pastovus, nors ir  lengvas plauko truktelėjimas, lėtai traumuoja plauko folikulą. Per kelerius metus netgi pastebėsite mažėjančią plaukų liniją.

Šukuokite plaukus kuo rečiau

Plaukų šukavimas yra geras įprotis, taip pasišalina nulūžę ar nutrūkę plaukai, bet daugiau nei keletą kartų per dieną šepečiu šukuojami plaukai nukenčia. Tiesą sakant, per dažnas šukavimas „ištempia“ plaukus ir traumuoja silpnus galiukus.

Teisingas produktų pasirinkimas

Tiesa, kad kai kurie plaukų produktai yra geresni juos naudojant skirtingais sezonais. Žiemą jūsų produktai turėtų būti drėkinantys, o vasarą galite rinktis kažką lengvesnio. Taip pat svarbu plaukų priežiūros priemones rinktis tik pagal savo plaukų tipą, nevertėtų rinktis šampūnų ir kitų priemonių, skirtų visų tipų plaukams, rinkitės tokius produktus, kurie atitinka jūsų dabartinę plaukų būklę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *