Natūralūs galvos skausmo gydymo būdai

Daugiau kaip 90% gyventojų patiria galvos skausmą, o 78% žmonių kenčia nuo lėtinio galvos skausmo. Suskaudus galvą verčiau ieškoti natūralių priemonių ir būdų bendriems negalavimams numalšinti, nei nuolatos imtis šalutinį poveikį turinčių tablečių. Todėl siūlome jums geriausius natūralius būdus skirtus išgydyti ar bent jau numalšinti galvos skausmą.

• Įtraukite fizinį aktyvumą į savo kasdienę veiklą

Fizinis aktyvumas užkerta kelią daugeliui negalavimų. Kasdienis pasivaikščiojimas gryname ore gali padėti numalšinti galvos skausmą bei sumažinti stresą.

• Gerkite daug vandens

Dehidratacija yra dažna galvos skausmo priežastis, ypač jei esi alkanas ar neseniai turėjai virškinimo problemų. Išgerkite tris vandens stiklines pradėjus justi silpną galvos skausmą bei nepamirškite jo gurkšnoti visą dieną – taip skausmas palaipsniui sumažės.

• Vos pradėjus jausti galvos skausmą pasistenkite atsipalaiduoti

Galbūt vargina nuovargis, esate neišsimiegojusi, įsitempusi, jaučiate stresą. Geriausia yra tiesiog susirasti ramų kampelį, įsitaisyti patogiai ir stengtis galvoti apie ką nors malonaus, o geriausia iš viso išvalyti mintis. Pailsėkite mažiausiai 20 min., dar geriau, jei trumpam užmigsite. Atsibudusi jausitės žvalesnė ir galvos skausmas kaip mat bus dingęs.

• Pabandykite aromaterapiją

Rekomenduojamas pipirmėčių, levandų, eukaliptų, rozmarinų, bazilikų ir sandalmedžio eterinis aliejus. Užlašinkite keletą lašų ant servetėlės ir mėgaukitės kvapu! Kvapas atpalaiduos ir nuramins nervus.

• Naudokite kinų mediciną

Norėdami praktikuoti šį metodą, tvirtai masažuokite kiekvienos rankos aktyvius taškus, kur susitinka nykščio ir rodomojo piršto galiukai. Jei galite tai padaryti vienu metu abiem rankomis, tai geriausiai veikia. Jei ne, tada atlikite 5 minutes vienoje rankoje ir po to kitoje. Taip pat galite pabandyti masažuoti rodomuoju pirštu tarp antakių virš nosies bei švelniai masažuoti smilkinius.

• Masažuokite galvos odą, ausis ir kaklą

Švelniai sukamaisiais judesiais masažuodamos šias vietas galite atitraukti mintis nuo skausmo, taip pat tokiu būdu gerinate kraujotaką ir sumažinti įtampą.

Vienas paprasčiausių būdų yra ramiai atsigulti ir ant skaudomos vietos uždėti drėgną vėsų rankšluostį. Geriausia įvynioti keletą ledukų, taip poveikis bus daug efektyvesnis. Jeigu galvą ima skaudėti namuose, galite pasilepinti šilta vonia arba kitomis vandens procedūromis. Ypač efektyvu, jei į vandenį įlašinsite eterinių aliejų (pvz.levandų). Taip pat geras variantas yra šiltas konstrastinis dušas.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *