Kova su celiulitu – ką svarbu žinoti apie didžiausią moterų siaubą?

Celiulitas ne vien estetinės problema, tai liga, kurią privalu gydyt

Statistika neguodžia – teigiama, jog apie 85 proc. moterų sulaukusių 40-ties susiduria su celiulitu. Ir tai nėra vyresnių moterų „rykštė“ – celiulitas gali išryškėti ir paauglystėje. Beje, priešingai nei mano daugelis žmonių, celiulitas nebūtinai eina koja kojon su antsvoriu. Jis gali kankinti ir lieknas merginas. Taigi, celiulitas nesirenka. Bet galime rinktis mes – susigyventi  ar juo atsikratyti. Bet pirmiausia, svarbu pažinti savo priešą, tad dalinamės svarbia informacija, ką būtina žinoti apie celiulitą.

Celiulitas ne vien estetinės problema, tai liga

Nors manoma, jog celiulitas yra estetinė problema, realiai tai yra liga, kurią derėtų gydyti. Celiulitas – tai poodinio riebalinio sluoksnio struktūriniai pakitimai, lemiantys mikrocirkuliacijos ir limfos atitekėjimo sutrikimus. Dažnai vadinamas „apelsino žievele“, celiulitas dažniausiai pažeidžia šlaunų, sėdmenų odą. Bet taip pat gali būti aptinkamas ir krūtinės srityje, juosmens dalyje, viršutinėje rankų dalyje bei kaklo srityje.

Struktūriniai riebalinio sluoksnio pakitimai progresuodami gali lemti kitų ligų padažnėjimą, todėl gydytis derėtų ne tik dėl estetinių priežasčių.

Žvelgiant į celiulitą svarbu įvertinti kokį lygį jis pasiekė ir vertinti, kaip jį gydyti. O tam reikia žinoti, kad celiulitas  skirstomas į 4 kategorijas:

  • Pirmoji kategorija. Matomos nežymios riebalų sankaupos vidinėje kojų pusėje, ant sėdmenų ar juosmens.
  • Antroji kategorija diagnozuojama, braukiant per odą iš apačios į viršų – braukimo metu išryškėja nelygumai.Celiulitas pastebimas tik įtempus odą.
  • Trečioji kategorija –plika akimi matoma „apelsino žievelė“ bei ryškūs riebaliniai guzai.
  • Ketvirtoji kategorija. Odos paviršiuje matomas kietas audinys, kuriame daug įvairaus dydžio granuliuotų stiprių guzelių.

Esama daugybės liaudies receptų kaip gydyti celiulitą. Tarp populiariausių – odos šveitimas specialiomis anticeliulitinėmis kosmetikos priemonėmis arba pasidarytomis namuose. Odos šveitimas taip pat svarbi odos priežiūros dalis. Visgi, tai apie ką skaitomi kaip apie panacėją nuo celiulito, padeda tik esant pirmos kategorijos celiulitui. Ir tai, veikia tik kaip priemonės sustabdyti celiulito ryškėjimą bei plėtimasi.

Odai, pažeistai antros, trečios ar ketvirtos kategorijos celiulitui, gydyti reikia imtis rimtesnių priemonių ir geriausią kreiptis į specialistus. Efektyviu celiulito gydymo metodu laikomas masažas. Geriausia – derinamas su kitomis priemonėmis, pavyzdžiui, specialia kosmetika. Štai pavyzdžiui, esant ryškiam celiulitui, verta išbandyti  LPG® vakuuminius masažus.  LPG® vakuuminiai masažai gerina kraujo apytaką, mažina poodinį riebalinį sluoksnį, sustangrina suglebusią odą, mažina patinimus, lygina randus ir strijas bei gerina poodinio audinio struktūrą. Daugiau apie procedūrą: https://www.skinology.lt/lpg-masazas-anticeliulitinis/

Norint atsikratyti celiulitu, reikia kantrybės ir laiko – stebuklai nevyksta pirmą dieną, todėl derinant liaudiškas priemones  ir rūpinantis oda kasdien bei išbandant specialius masažus galima pasiekti geriausių rezultatų ir vėl džiaugtis nuostabia oda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *