Filtruotas vanduo ir jo nauda sveikatai

Filtruotas vanduo ir jo nauda sveikatai

Filtruotas vanduo ir jo nauda sveikatai

Vanduo yra vienas svarbiausių mūsų planetos išteklių. Be jo planetoje negalėtų egzistuoti jokia gyvybės rūšis – nei žmonija, nei gyvūnija ar augalija, planeta būtų tuščia ir be jokių gyvybės ženklų. Taip pat yra įrodyta, kad didžiausią suaugusio žmogaus organizmo dalį – apie 60 – 70 procentų – sudaro vanduo. Akivaizdu, kad vanduo mums yra neįkainojamas ne tik dėl gyvybės suteikimo planetai, bet ir dėl būtinybės jį vartoti kas dieną. Per dieną suaugusiam žmogui rekomenduojama išgerti apie du litrus (šešias – aštuonias stiklines) vandens. Toks įprotis padeda palaikyti sveiką gyvenimo būdą, savo kūno ląstelėms, organams ir bendrai kūno sistemai suteikiant pakankamą hidrataciją.

Deja, ne visų rūšių vanduo, kurį naudojame yra vienodos kokybės ir sudėties. Vanduo iš čiaupų, vandentiekio savo sudėtyje gali turėti įvairių teršalų, tokių kaip kietieji metalai ar bakterijos, kurie ilgainiui sveikatai gali pridaryti neigiamų padarinių. Būtent dėl to, šiais laikais vis daugiau žmonių renkasi naudoti filtruotą vandenį.

Filtruoto vandens nauda galima džiaugtis tiek perkant filtruotą vandenį taroje, tiek namuose įsirengiant šarminio vandens filtravimo sistemą. Filtrai iš vandens išvalo įvairius teršalus, panaikina nenaudingus ir nesveikus elementus, kas padaro vandenį daug švaresnį ir naudingesnį mūsų sveikatai. Žemiau pateikiami pagrindiniai filtruoto vandens privalumai.

Sveika širdis ir smegenys

Geriant tyrą filtruotą vandenį patiriama nauda visam organizmui, o ypač tai naudinga gerinti širdies ir smegenų sveikatai, prisidedant prie dviejų svarbiausių kūno organų gerovės. Tyrimais yra įrodyta, kad kasdien vartojant filtruotą vandenį, sumažėja rizika patirti rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies ligos. Tyrimai taip pat rodo, kad širdies ir smegenų sveikata yra glaudžiai susijusi, todėl saugodami širdies veiklą geriant filtruotą vandenį, tuo pačiu galime apsaugoti ir smegenų veiklą.

Greitesnė medžiagų apykaita

Nemažai žmonių kenčia dėl per didelio kūno svorio ir ieško įvairiausių būdų, kaip jį efektyviai sumažinti, vykdydami įvairias dietų programas, užsiimant sportu, mankštomis, taip bandant sumažinti perteklines kalorijas. Tačiau tik nedaugelis žino, kad vienas paprasčiausių būdų, reikalaujantis minimalių pastangų bandant sumažinti svorį yra pakankamas filtruoto vandens gėrimas. Palyginus su kitais įvairiais gėrimais, tokiais kaip gaivieji gėrimai, sultys, kava, arbata, filtruotas vanduo yra daug sveikesnis žmogaus organizmui, o ir daug skanesnis nei paprastas vanduo iš čiaupo, kas palengvina išgerti rekomenduojamą vandens kiekį per dieną. Tai prisideda prie medžiagų apykaitos greitinimo, pagerinant virškinimo efektyvumą ir taip padedant greičiau numesti nereikalingą svorį.

Mažesnis apetitas

Dar vienas būdas, kuriuo filtruotas vanduo gali pagelbėti išvengti per didelio kūno svorio, yra troškulio numalšinimas ir apetito pasotinimas. Išgerdami pakankamai vandens ir taip aprūpindami organizmą pakankamu kiekiu skysčių ir naudingų dalelių iš filtruoto vandens, jausimės mažiau alkani ir būsime mažiau linkę užkandžiauti. Užkandžiai ir impulsyvus valgymas yra pagrindinis priešas svorio kontroliavimui, todėl pakankamas kiekis išgerto filtruoto vandens padės tam užkirsti kelią.

Imuninė sistema

Kaip jau buvo minėta, nefiltruotame vandenyje gali būti apstu įvairių teršalų, bakterijų ar kitų mikroorganizmų, kurie gali sutrikdyti organizmo imuninės sistemos veiklą. Filtruoto vandens, kuriame nėra jokių pavojingų mikroorganizmų, vartojimas padės palaikyti efektyvią imuninės sistemos veiklą. Filtruoto vandens vartojimas taip pat padeda tinkamai drėkinti gleivinės kanalus, kurie yra viena pirmųjų organizmo gynimo linijų nuo įvairių infekcijų. Užtikrinant tinkamą drėgmės lygį gleivinėje, ji daug geriau sulaiko bakterijas ir neleidžia kenksmingoms infekcijoms patekti į organizmą.

Sveika oda

Filtruotas vanduo, kaip ir agurkų vanduo apie kurį esame rašę kiek anksčiau, taip pat gali daryti didžiulę įtaką odos būklei ir sveikatai, padėdamas kovoti su senėjimo požymiais, dėmelėmis ir kitas netobulumais. Kad oda būtų graži, sveika ir žvilganti, odos ląstelės kasdien turi gauti pakankamą kiekį kokybiško ir sveiko vandens, nes kai įsisavinama pakankami drėgmės, jos tampa sveikesnės, putlesnės ir tvirtesnės, kas automatiškai odą daro skaistesnę ir lygesnę.

Taigi, renkantis, kokį vandenį gerti kasdien, reikėtų atsižvelgti į šiuos nurodytus privalumus, kurie akivaizdžiai rodo, kad filtruotas vanduo yra geriausias pasirinkimas, norint išsaugoti gerą sveikatą ir gražų kūną.