7 Eteriniai aliejai kasdieniams ritualams

Eteriniai aliejai kasdieniams ritualams

Ar žinojote, kad eteriniai aliejai gali būti naudojami ne tik namų kvapams ir odos priežiūrai? Ar žinojote, kad yra daugiau paskirčių ir naudų, kurias gali suteikti šie aliejai kasdieniniame gyvenime? Ne? Pasak vieno iš populiariausių žurnalų Women daily,  skirtingi eteriniai aliejai gali prisidėti prie kiekvieno iš mūsų kasdienių ritualų palengvinimo ir pagerinimo.

1. Saldžiųjų apelsinų eterinis aliejus.

Visai kaip ir pats vaisius – apelsinas, šis eterinis aliejus užtikrina lengvą virškinimą, gerindamas skrandžio veiklą ir žadindamas apetitą, padeda kovoti su vidurių užkietėjimu. Taip pat jis gali būti naudojamas, kaip antistresinė priemonė ir netgi kaip valymo priemonė. Kaip? Tyrimai rodo, kad saldžiųjų apelsinų eterinis aliejus neleidžia daugintis bakterijoms ant įvairių paviršių. Tad sekantį kartą valydami, nepamirškite ant šluostės užlašinti kelis lašus šio aliejaus. Be viso to, apelsinų eterinis aliejus yra geras odos draugas gydant spuogus. Tik reikėtų atkreipti dėmesį, kad patepus veidą šiuo eteriniu aliejumi, bent 12 valandų reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių, kadangi oda tampa jautresnė saulei.

Eteriniai aliejai kasdieniams ritualams - Saldžiųjų apelsinų eterinis aliejus

Saldžiųjų apelsinų eterinis aliejus

2. Citrinžolės eterinis aliejus.

Šis, iš citrinžolės išgaunamas eterinis aliejus, pasižymi lengvu citrinų kvapu, kuris yra malonus daugelio uoslei. Viena iš įdomiausių jo savybių – gebėjimas mažinti aukštą cholesterolio kiekį, įtraukiant po kelis lašus šio aliejaus į mitybos planą. Taip pat citrinžolių eterinis aliejus yra naudingas plaukų ir odos priežiūroje. Plaukams jis pagelbės tuo atveju, jei jie linkę į slinkimą. Odos priežiūroje jis naudingas tuo, kad turi antibakterinių savybių, kas reiškia, kad įtraukus šį aliejų į odos priežiūros ritualus, bus daug lengviau apsaugoti odą nuo bet kokios infekcijos, kurią sukelia bakterijos. Kalbant apie antibakterines savybes, šį aliejų taip pat, kaip ir apelsinų eterinį aliejų, pravartu įtraukti į namų valymo darbus, kadangi jis apsaugo nuo bakterijų plitimo.

Eteriniai aliejai kasdieniams ritualams - Citrinžolės eterinis aliejus

Citrinžolės eterinis aliejus

3. Levandų eterinis aliejus.

Tai vienas pagrindinių eterinių aliejų aromaterapijoje. Šis malonaus kvapo ekstraktas gali būti naudojamas tiek gydymui, tiek kosmetikai. Levandų eterinis aliejus naudojamas atsipalaidavimo skatinimui, nerimo gydymui, pykčio, baimės, nuovargio jausmo mažinimui. Taip pat jis geras pagalbininkas kovojant su nemiga, padeda atsipalaiduoti kūnui ir ramiai išmiegoti visą naktį, užlašinus vos vieną lašą šio aliejaus ant pagalvės. Tai tikras kūno ir proto ramybės skleidėjas. Jo gydomosios savybės pasireiškia skausmo ir uždegimų mažinimu, žaizdų gijimo skatinimu, apsauga nuo infekcijų. Pakanka patepti sužeidimus šiuo eteriniu aliejumi ir jie gis daug efektyviau.

Levandų eterinis aliejus

4. Arbatmedžio eterinis aliejus.

Abatmedžio eteriniai aliejai buvo naudojami nuo pat senovės kaip antibakteriniai, antivirusiniai ir priešgrybeliniai pagalbininkai kasdienybėje. Jie gali būti naudojami garinimui, kadangi grynina orą, naikina jame sklandančias bakterijas. Taip pat gali būti naudojami nagų grybelinėms ligoms gydyti, kovoti su pūsleline, karpomis, spuogais, netgi prakaitavimu ir nemaloniu kvapu. Dar viena įdomi arbatmedžio eterinio aliejaus savybė – jis atbaido vabzdžius – pakanka patepti atviras kūno vietas šiuo aliejumi ir vabzdžiai laikysis atokiau, o veiksmingumas bus panašus kaip įprastų kitų priemonių nuo vabzdžių.

Arbatmedžio eterinis aliejus

5. Pipirmėčių eterinis aliejus.

Ar kada teko prabusti po pietų miego ir pasvajoti apie mėtinę gumą ar saldainį? Jei po ranka turėtumėte pipirmėčių eterinio aliejaus, kelis jo lašus įlašinus į vandens stiklinę, lengvai gautumėte gaivų ir natūralų burnos gaiviklį. Taip pat šis eterinis aliejus plačiai naudojamas aromaterapijoje, nes mažina streso ir nerimo jausmą, padeda koncentruoti dėmesį. Šis raminančio kvapo aliejus labai efektyviai veikia atliekant masažus, tad jei norite malonaus ir maksimaliai atpalaiduojančio masažo, pasirūpinkite pipirmėčių eteriniu aliejumi. Be to, pipirmėčių kvapas, kaip ir arbatmedžio, puikiai veikia atbaidant vabzdžius.

Pipirmėčių eterinis aliejus

6. Rozmarinų eterinis aliejus.

Rozmarinų eterinis aliejus yra plačiai naudojamas ne tik odos priežiūroje, apsaugant ją nuo nudegimų ir saulės daromos žalos, plaukų augimo skatinimui, bet ir virtuvėje, kaip slapta recepto sudedamoji dalis. Taip pat pravartu įsigyti šio eterinio aliejaus, jei susiduriate su problemomis sutelkiant dėmesį, kadangi jis labai padeda susikaupti ir efektyviai atlikti reikiamus darbus, aktyvina smegenų veiklą ir netgi gerina atmintį. Tai gali būti puiki dovana moksleiviui ar studentui prieš svarbius egzaminus.

Rozmarinų eterinis aliejus

7. Eukaliptų eterinis aliejus.

Šis eterinis aliejus yra puiki priemonė gydantis nuo peršalimo, varginančio kosulio, kvėpavimo sutrikimų. Jis padeda palaikyti ir kurti stiprią imuninę sistemą. Taip pat naudojamas kosmetikoje kaip gydomoji antiseptinė priemonė įvairiems sužeidimams, bėrimams, vabzdžių įgėlimams, nudegimams. Be viso to, eukaliptų eterinis aliejus pasižymi skausmą malšinančiomis savybėmis, padeda gydyti sąnarių, raumenų skausmus, padeda mažinti traumų padarinius. Taip pat gali būti naudojamas plaukų grožio procedūroms, kadangi šis aliejus gali padėti išvengti plaukų slinkimo, pleiskanojimo, jo naudojimas plaukų priežiūroje gerina bendrą galvos odos ir plaukų šaknų būklę.

Eukaliptų eterinis aliejus

Ar vis dar kyla abejonių, ar verta namuose turėti šių pagrindinių eterinių aliejų, kurie bus puikūs pagalbininkai namuose ne tik dėl malonaus aromato ir raminančios atmosferos sukūrimo, įvairių grožio ir sveikatos procedūrų, bet ir puikiai pasitarnaus buities darbuose?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *