Pusryčiai svarbiausias dienos valgis?

 

Tikriausiai vaikystėje mama ne vieną kartą sakė, jog „Pusryčiai yra pats svarbiausias dienos valgis“ „Nepraleisk pusryčių!“ ir t.t.  Ir tai yra tikra tiesa! Problema yra ta, kad šiuolaikiniame, itin sparčiai besivystančiame pasaulyje pusryčiams nebelieka laiko, o ir mama nesėdi nuolatos šalia ir neprimena juos suvalgyti. Dauguma žmonių mano, kad neturi laiko pusryčiauti, o ką jau kalbėti apie gaminimą. Net kai kurie tėvai, kurie prižiūri, kad jų vaikai valgytų pusryčius, dažnai patys juos praleidžia. Tačiau, tikrai neverta to daryti.

Dažnai, suaugęs žmogus kasdien pusryčiams suspėja išgerti tik kavos puodelį. Kava, neskaitant didelio kofeino kiekio, yra labai mažai maistinga. Jei valgytumėte pusryčius ryte ne tik papildytumėte išeikvotą glikogeno kiekį, bet iš tikrųjų visą dieną turėtumėte DAUG daugiau energijos!

Žinoma, pusryčių paruošimas reikalauja brangaus rytinio laiko, kurio dažniausiai trūksta. Tačiau yra daugybė įrodymų, kad yra verta atsikelti šiek tiek anksčiau ir nepatingėti suvalgyti porciją pusryčių kiekvieną dieną, kadangi valgydami ryte, jūs net gi galite sumažinti savo kūno masę. Daugelis žmonių mano, kad praleidę pusryčius sumažins gaunamų kalorijų kiekį, bet taip manyti yra klaidinga. Kadangi suvalgius pusryčių pagerėja medžiagų apykaita, pietums norisi suvalgyti mažesnę porciją maisto.

Kaip sutaupyti laiką ir ką valgyti?

Jei pusryčiai yra pats svarbiausias dienos valgis, geriausia maistą rinktis išmintingai. Pavyzdžiui daug skaidulų sudėtyje turinčius produktus, tokius kaip vaisiai, daržovės ir neskaldyti grūdai.

Paprasti receptai: ⇓

  • Užšaldytus vaisius plaktuvu sumaišykite su jogurtu ir pienu, štai ir greitas kokteilis.
  • Kiaušinio omletas, su daržovėmis ir šiek tiek aštraus padažo bei keliais pilno grūdo skrebučiais.
  • Pusryčiai, kuriuos sudaro 1 puodelis avižinių dribsnių, 1/2 puodelio neriebaus pieno, 1 puodelis supjaustytų braškių ir 1 šaukštas graikinių riešutų, turi tik 307 kalorijas.
  • Pilno grūdo vafliai su puodeliu mėlynių ir puodeliu paprasto neriebaus jogurto turi apie 350 kalorijų.

Visi šie keturi lengvi ir greiti variantai turi 100 kalorijų mažiau nei ragelis su grietinėlės sūriu, tačiau yra daug maistingesni.

Atminkite, kad pusryčiai neturi būti įmantrūs, ir nereikalauti daug laiko gaminant. Tiesą sakant, kuo paprasčiau, tuo geriau! Kaip antai, avižiniai dribsniai su šaldytomis uogomis yra greitas, paprastas ir labai maistingas pasirinkimas, kurį visada galite išbandyti namuose.

Taigi, prieš išeidami rytoj iš namų, nepamirškite ko nors suvalgyti ir pradėkite dieną su plačia šypsena, žvaliomis mintimis ir dešine koja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *