Renkamės šampūną: natūrali sudėtis ar garantuotas efektas?

renkames-sampunaŠampūnas – neabejotinai viena populiariausių kosmetikos priemonių. Atrodo, nėra nieko paprasčiau kaip jį išsirinkti, visgi plaukai išsitrinkus galvą ne visuomet atrodo taip, kaip norėtume. Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geri šampūnai? Visų pirma, jie turi padėti pašalinti visus nešvarumus. Jis neturėtų dirginti galvos odos bei tikti pagal plaukų tipą. Dar svarbu, kad patiktų  šampūno kvapas ir kad sudėtyje nebūtų pernelyg daug konservantų, pavojingų komponentų. Taigi prieš įsigyjant šampūną vertėtų atidžiai pastudijuoti etiketę bei pirkėjų atsiliepimus.

Visus šampūnus galima suskirstyti į maždaug tokias kategorijas: įprasti nebrangūs šampūnai, natūralus plaukų šampūnai, prabangūs ir gydomieji šampūnai.

Prabangūs plaukų šampūnai

Prabangūs šampūnai savo sudėtimi nėra natūralūs, tačiau juose paprastai galime rasti kokį nors ypatingą ingredientą – aukso ar deimantų dulkelių, placentos, kokių nors augalų, gyvūnų ypatingų dalių, ekstraktų ir kt. Prabangių šampūnų galima įsigyti kirpyklose, vaisinėse, pas platintojus. Prabangius šampūnus reikia rinktis pagal plaukų tipą. Prabangūs šampūnai beveik visada suteikia pageidaujamą efektą – ištrinkus plaukus, jie tampa minkšti, švelnūs, blizgūs, kartais net nereikia naudoti jokių kitų plaukų priežiūros priemonių. Tokių šampūnų didžiausias pasirinkimas Lietuvoje – el. parduotuvėje https://www.b-a.eu/c2731/Sampunai-plaukams .

Ekologiški ir natūralūs šampūnai plaukams

Šių šampūnų sudėtyje nėra naftos produktų, juos pakeičia iš natūralių ingridientų – kokosų ar cukraus gaunamos plaunamosios medžiagos. Jos nedirgina odos, yra švelnios ir nekenkia plaukams. Dažnai žmonės, pradėję naudoti natūralius šampūnus, pastebi, kad jie mažiau putoja, tačiau plaukus jie išplauna taip pat gerai, kaip ir gausiai putojantys šampūnai. Natūralių šampūnų sudėtyje yra naudingų plaukams ir odai komponentų – šaltai spaustų aliejų, įvairių augalų ekstraktų, eterinių aliejų ir kitų ingridientų. Šių šampūnų savybė – jie mažiau intensyvaus kvapo, dažomi taip pat natūraliais dažikliais. Deja, natūralius šampūnus kartais sunkoka prisitaikyti ir jie ne visuomet duoda stulbinamą efektą.

Gydomieji šampūnai

Gydomieji šampūnai plaukams ypatingi tuo, kad jie padės išspręsti kokią nors plaukų ar galvos odos problemą – sumažins pleiskanojimą, riebalavimąsi, neleis skilinėti plaukų galiukams ir kt. Įprastai šių šampūnų galima įsigyti vaistinėse ir specializuotose plaukų priežiūros produktų parduotuvėse, o jų kainos yra aukštesnės. Beje, prekybos centuose pardavinėjami plačiai reklamuojami šampūnai nėra laikomi gydomaisiais.

Įprasti šampūnai

Šių įprastinių šampūnų įsigysite bet kuriame prekybos centre. Kadangi šių plaukų šampūnų  kaina nėra brangi, pakanka tik įsigyti, išbandyti ir per daug nesukti sau galvos. Tokio tipo plaukų priežiūros priemonės daug ir dažnai reklamuojamos tiek televizijoje, tiek per radiją ir spaudoje. Šie šampūnai gardžiai kvepia, gausiai putoja, tačiau jų sudėtis – toli gražu ne įspūdinga, gausu naftos produktų. Pagrindinis tokių šampūnų komponentas – SLS, pigi, gerai plaunanti medžiaga, kuri dirgina galvos odą. Šių šampūnų vertėtų privengti net ir tiems, kurių galvos oda nėra jautri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *