Pagrindinės dantų balinimo klaidos

Dantų balinimas ir klaidos tai darant

Dantų balinimas ir klaidos tai darant

Dantų balinimas šiais laikais tapo labai populiariu ir lengvai prieinamu grožio ritualu. Jį gali pasiūlyti ne tik profesionalūs odontologai, bet ir daugelis parduotuvių turi nemažą pasiūlą priemonių, kurių pagalba dantų balinimą galima atlikti netgi patiems namuose. Nors toks paprastas šios procedūros prieinamumas yra tikras palengvinimas žmonėms, tačiau jis taip pat reiškia ir didesnę tikimybę pažeisti dantis. Tai nereiškia, kad pačiam nepavyks pasiekti tobulai baltos šypsenos rezultato. Tai tik reiškia, kad reikia rimtai pasidomėti, kaip teisingai ir be klaidų dantis balinti namų sąlygomis. Žemiau pateikiamos dažniausiai odontologų pastebimos dantų balinimo klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti.

Kasdienis balinančios dantų pastos naudojimas

Dantų higienistų atsiliepimu, nors ir be recepto parduodamos balinančios dantų pastos suteikia beveik akimirksniu baltesnę šypseną, bet ją naudojant ilgą laiką, galima pastebėti tam tikrą žalą. Tokio tipo dantų pastų sudėtyje įprastai būna abrazyvų (abrazyvai – kietos kristalinės medžiagos, vartojamos šlifavimui, poliravimui), kurie padeda greičiau sukurti poliruotų dantų efektą. Dažnas abrazyvinių dantų pastų naudojimas gali pažeisti danties emalį, sukelti dantenų recesiją, atidengti dantų šaknų paviršių bei sukelti dantų skausmą. Dėl šių priežasčių nerekomenduojama kasdien naudoti balinančių dantų pastų. Vietoj jų geriau rinktis daugiafunkcinę dantų pastą su fluoru.

Rūgščių vaisių valgymas dėl dantų balinimo

Daugelis odontologų patvirtins, kad rūgštūs vaisiai turi žemą pH lygį. Tai reiškia, kad dažnas rūgščių produktų vartojimas gali sukelti dantų emalio tirpimą. Kai emalis yra pažeidžiamas, jis niekada nebebus toks, koks buvo. Erozinis procesas, tirpdantis dantų emalį, gali sustiprinti dantų jautrumą, paskatinti dantų ertmių atsiradimą ir sukelti dantenų audinių recesiją. Todėl tai tikrai labai bloga idėja dantis balinti valgant rūgščius vaisius, jų reikėtų vartoti su saiku.

Nepasitarimas su odontologu prieš balinimo atlikimą

Nors ir labai lengva būti impulsyviu siekiant susikurti baltesnę šypseną, prieš eksperimentuojant bet kokiu dantų balinimo metodu, geriausia būtų pasitarti su savo odontologu. Jis patikrins, ar dantų būklė yra tinkama balinimui, ir patars, koks dantų balinimo būdas yra jums tinkamiausias. Nepasitarimas su odontologu prieš dantų balinimą gali turėti ilgalaikių neigiamų padarinių. Žmonės, kurie turi dantų spalvos plombų ar kitų taisymų, kaip pavyzdžiui, karūnėlių ar apdangalų, jie labai atsargiai turėtų užsiimti dantų balinimu. Karūnėlės, apdangalai ir plombos yra padaryti iš porceliano ar kitų sudėtinių medžiagų, kurios priešingai nei emalis, po dantų balinimo nepabaltės ir palyginus su natūraliais dantimis atrodys tamsesnės spalvos dantų visumoje. Norint išvengti šios dantų balinimo klaidos, prieš balinant dantis rekomenduojama pasitarti su odontologu.

Visiems tinkančių vieno dydžio dantų balinimo kapų naudojimas

Nors ir daug paprasčiau įsigyti be recepto pardavinėjamas vienodo dydžio balinamąsias dantų kapas, geriausiai tinka individualiai pagamintos kapos. Juk kiekvieno žmogaus burna yra skirtinga, dantų dydis, sąkandis skiriasi. Todėl naudojant kapas, kurios nėra pritaikytos jūsų burnai, gal kilti įvairių nesklandumų. Pavyzdžiui, jei kapos dydis netinkamas, pro jos šonus gali pratekėti balinimo priemonės chemikalai, kurie gali sudirginti dantenas ir pažeisti dantis. Taip pat seilės gali susilpninti ar net visai panaikinti balinamąsias priemonių savybes. Deja, parduotuvėse randamos kapos būna vieno dydžio. O tai reiškia, kad norint išvengti nesaugaus jų naudojimo, reikėtų kreiptis į specialistus, kurie pagamins konkrečiai jums pritaikytas dantų kapas.

Per ilgas balinančių juostelių naudojimas

Balinančios juostelės yra viena paprasčiausių ir pigiausių priemonių dantų balinimui. Tačiau per dažnas jų naudojimas nėra naudingas jūsų dantims. Taip pat griežtai nerekomenduojama juostelių laikyti ant dantų ilgesnį laiką, nei nurodyta instrukcijose. Ilgalaikis balinamųjų juostelių, kaip ir balinančios dantų pastos, naudojimas gali pakenkti dantenoms, sukelti dantų jautrumą ir paskatinti ryškių dėmelių atsiradimą ant dantų paviršiaus. Todėl pasirinkę naudoti šią dantų balinimo priemonę, būtinai laikykitės nurodytų naudojimo instrukcijų.

Prieš balinimą neišvalyti dantys

Dantų balinimas turėtų būti tik papildoma dantų priežiūros rutinos dalis, griežtai ne pakaitalas dantų valymui. Jei dantų paviršius nebus švarus, bus likusių apnašų ar maisto gabaliukų, visa tai mažins dantų balinimo proceso efektyvumą – neleis balinančiai priemonei prasiskverbti į danties emalį. Todėl norint pasiekti geriausių rezultatų ir apsieiti be dantų balinimo klaidos, prieš balinimą būtina tinkamai paruošti dantis, juos išvalant ne tik dantų šepetėliu ir pasta, bet ir dantų siūlu.

Vienkartinis dantų balinimas

Kaip ir dantų valymas, jų balinimas turėtų būti atliekamas reguliariai, norint išlaikyti ryškiai baltą šypseną. Atlikus dantų balinimą, gražia balta šypsena galėsite džiaugtis tikrai netrumpą laiką, tačiau jei dažnai vartosite dantis dažyti linkusius produktus, tokius kaip kava, arbata, tabakas, raudonasis vynas, dantų balinimą teks atlikti ne vieną kartą. Svarbiausias dalykas yra reguliariai lankytis pas odontologą, kuris geriausiai jums patars, kaip teisingai prižiūrėti dantis ir kaip dažnai reikėtų juos balinti, norint džiaugtis gražia šypsena.

Šaltinis: realsimple.com