Odontologai sklaido mitus apie dantų priežiūrą: ką darote ne taip?

odontologai-sklaido-mitus-apie-dantu-prieziura-ka-darote-ne-taipIš lūpų į lūpas sklindantys mitai yra itin gajūs ir gali gyvuoti dešimtmečius, o kartais ir šimtmečius. Todėl viena iš specialistų užduočių, nuolat sklaidyti vis atgyjančius mitus ir šviesti visuomenę. Šiandien į kovą su mitais apie burnos higieną ir dantų priežiūra kyla odontologai. Tad kokie vis dar gajūs mitai realiai yra netiesa?

 

Mitas: Pas odontologą – tik suskaudus dančiui

Danties skausmas yra ženklas, jog pokyčiai jau gerokai įsibėgėję ir privaloma imtis veiksmų. Tad prasidėjus skausmui tikrai nėra galima laukti ir tikėtis, jog skausmas praeis, būtina eiti iškarto. Visgi, realiai pas odontologą reikėtų apsilankyti bent kartą metuose ar dar geriau kas pusmetį bei profilaktiškai pasitikrinti dantų sveikatą. Odontologai gali pamatyti menkiausius pokyčius, kurie „pavirsti“ į skausmą gali tik po pusmečio. O užbėgus problemai už akių, skausmo ir nebus.

Mitas: Dantų priežiūrai užtenka dantų šepetėlio

Realiai dantų šepetėlis yra tik dalis dantų priežiūros ritualo įrankių. Be dantų šepetėlio turėtumėte naudoti dantų siūlą bei dantų skalavimo skystį. Nepamirškite, jog tarpudančiuose besikaupiantys nešvarumai kenkia dantų emaliui. O valant dantis, nepamirškite, jog reikia nuvalyti ir liežuvį – ant jo paviršiaus kaupiasi nemažai bakterijų. Kramtomoji guma yra tik pagalbinė priemonė. Kaip sako odontologai, nekenkia, bet nėra lygiavertė dantų šepetėlio ar dantų siūlo alternatyva.

Mitas: Dantis valyti pakanka vieno karto

Odontologai pataria dantis valyti tris kartus. Arba ryte bei vakare valyti dantų šepetėliu, o po pietų išskalauti dantų skalavimo skysčiu. Dažnai būtent po pietų nėra imamasi veiksmų, nes darbo vietoje nedaugelis turi dantų šepetėlį. Tačiau skalavimo skystį galima lengviau įtalpinti į rankinę ar darbo stalo stalčių.

Mitas: Valytis dantis reikia iš karto po valgio

Realiai, reikėtų palaukti bent pusvalandį, o jei valgėte ar gėrėte kažką rūgštaus, tuomet reikėtų palaukti apie porą valandų. Maiste esančios rūgštys suminkština dantų emalį, tad jis tampa labiau pažeidžiamas. Valant iš karto po valgio dantis lengva pažeisti ir nors to nesimato, po kurio laiko emalis bus pažeistas.

Mitas: Dantų grožis yra paveldimas

Dantų sveikata, sąkandis, estetinis vaizdas nėra paveldimas, kad ir kaip to norėtume. Odontologai šią teoriją tiria nuolat, tačiau nėra pagrindo manyti, jog dantų sveikata yra paveldima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *