Moterų vargas – migrena

Turbūt būtų sunku atrasti moterį, kuri bent kartą gyvenime nėra patyrusi galvos skausmo, kitaip dar vadinamo – migrena. Tokia jau tiesa, jog galvos skausmas yra moterų „artimas draugas“, o jo keliami pojūčiai yra itin nemalonūs bei skausmingi.

Migrena – moterų liga

Migrena – viena galvos skausmo rūšių. Nuo jos nuolatos kentėjo ir tebekenčia apie 20 proc. žemės gyventojų. Mokslininkai nustatė, kad šie galvos skausmai dažniau kamuoja moteris. Apie 60 proc. moterų migrenos priepuoliai kamuoja per menstruacijas, tačiau jie kartojasi nereguliariai ir gali užklupti bet kuriuo kitu ciklo metu. ĮRODYTA, kad migrena paveldima; ja serga alergiški ir silpną imunitetą turintys žmonės.

Kas sukelia skausmą?

Pasak gydytojų, migrenos priepuoliai prasideda dėl kraujyje padidėjusio hormono serotonino, veikiančio smegenis ir nuotaiką, kiekio. Šis hormonas gaminamas centrinėje nervų sistemoje, plonojo žarnyno gleivinėje ir tulžies pūslėje. Šis hormonas reguliuoja virškinamojo trakto ir endokrininės sistemos  veiklą bei padeda palaikyti kraujagyslių tonusą.

Migrena būna įvairi

Migrena pasireiškia vidutiniu arba stipriu galvos skausmu ir dažniausiai vienoje galvos pusėje. Skausmas būna tvinkčiojantis, pulsuojantis, lydimas pykinimo, vėmimo, padidėjusio jautrumo šviesai, garsams, kvapams. Migrenos priepuoliai trunka 4-72 val.

Migrena yra trijų rūšių:

  • Paprastoji migrena – tai pulsuojantis skausmas, kuris atsiranda ne dažniau kaip kartą per savaitę.
  • Klasikinė migrena – kai prieš priepuolį atsiranda įvairių kalbos, pusiausvyros sutrikimų, raibuliuoja akyse, padidėja nervingumas.
  • Migrena su panikos priepuoliais – mažai kuo skiriasi nuo klasikinės. Šie priepuoliai priverčia širdį greičiau plakti ir padidina kraujospūdį.

Kaip gintis nuo migrenos

Priepuolių dažnumas ir stiprumas priklauso nuo to, kaip žmonės rūpinasi savo sveikata. Migrenos galima išvengti, jei laikysitės tam tikrų taisyklių:

  • Tinkamai išsimiegokite. Nuolatinis neišsimiegojimas skatina migrenos atsiradimą
  • Nelaikykite savyje neigiamų emocijų. Bet kokias neigiamas emocijas stenkitės išlieti kokioje nors veikloje. Taip pat galite užsiiminėti joga
  • Venkite streso ir nuovargio. Įdomu tai, jog migreną gali sukelti magnetinės audros arba stiprūs atmosferos slėgio svyravimai. Taip pat migrena ypač dažnai būna susijusi su menstruaciniu ciklu

Kaip gydyti migreną?

Pati paprasčiausia priemonė – tabletė nuo skausmo. Tačiau vaistais labai pasitikėti nepatartina, nes jie gali dirginti virškinamąjį traktą. Kamuojami itin stipraus galvos skausmo žmonės gali jį palengvinti. Reikia atsisėsti arba atsigulti, geriausia išvėdintame tamsiame kambaryje ir pabandyti atsipalaiduoti.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *