Kaip tapti laimingesniu žmogumi?

Tikriausiai nekartą esate  priėję išvadą, kad ir kiek planuotume, gyvenimas yra visiškai nenuspėjamas! Beveik kasdien mus užklumpa netikėtumai ir tai ko mes neplanavome. Ir tik nuo mūsų priklauso, kaip tuos netikėtumus priimsime, ką su jais darysime ir kaip gyvensime toliau.

Norint pradėti suprasti tikrosios laimės esmę, visų pirma reikia suprasti vieną esminį dalyką: nėra klaidų ir nesėkmių. Yra sėkmė, kai pasiekėte savo tikslą, arba patirtis, kai jo nepasiekėte. Patirtis veda mus arčiau tikslų, o sėkmė užpildo gyvenimą džiaugsmu.

Pralaimėtojų nėra, o yra tiesiog daugiau ar mažiau patyrę žmonės. Ir jūs taip pat esate patyręs žmogus. Juk kiekvienam tenka ir laimėti, ir pralaimėti!

Pateiksime paprastą praktiką, kuri padės jums pajausti neįprastą gyvenimo džiaugsmą. Išbandę jūs nustebsite, kiek daug problemų iš jūsų gyvenimo tiesiog dings, o kiekviena diena taps švente.

Praktika „Valio!!!“

Mes tikrai negalime matyti ar nuspėti viso savo gyvenimo scenarijaus. Visos nesėkmės veda į sėkmę. Tačiau mes to nepastebime.  Apžvelkite savo gyvenimą. Pastebėsite, kad visi geri dalykai nutiko dėl to, kad buvo ir tie, kuriuos vertinote tuo metu kaip „blogus“.

Jūsų tikslas – išmokyti protą nesipriešinti gyvenimui. Gebėti rasti gerą, kad ir kas nutiktų. Viskas, kas vyksta – į gerą.

Pavyzdžiui, pavėlavote į darbą. Pasveikinkite save. Taip rimtai pasveikinkite, su džiaugsmu, lyg gerą prizą loterijoje būtumėte laimėję. Sakykit sau: „Valio!!! Puiku! Man pasisekė! Aš šaunuolis (-ė)!!! Ačiū tau, gyvenime!!!“

Jus atleido iš darbo arba susirgote? Valio!
Pametėte buto raktus? Valio!
Patekote į auto įvykį? Valio!
Atėjote į parduotuvę, o ten nėra to, ko jums reikia? Valio!!!
Užmiršote įvykdyti tai, ką žadėjote? Valio!!!
Jūs nesate žinomas žmogus, neuždirbate milijonų? Valio!
Nerandate mylimo žmogaus? Valio!
Susipykote? Valio!

Tiesiog žaiskite. Išjunkite savyje vidinį kritiką. Protas sakys: kuo čia džiaugiesi kvaileli? Reikia arba kovoti su aplinkybėmis ir savimi, arba įsižeisti. O jūs pabandykite džiaugtis. Tarsi nežinotumėte, kad įvykis blogas.

Skaičiuokite savo „valio“. Šiandien 5, rytoj jau visi 10, o poryt visas 20 ir t.t. Protas sakys, kad džiaugdamiesi nesėkmėmis nepasieksime savo tikslų. Didelė klaida manyti, kad tikslai pasiekiami patiriant stresą, negatyvą, baimę. Daug lengviau juos pasiekti žaidžiant, linksmai.

Labai svarbu „valio“ sakyti nuoširdžiai. Iš visos širdies, kaip vaikas pabandykite apsidžiaugti, pajusti, kad jums pasisekė. Pagirkite save, padėkokite gyvenimui už tokią dovaną.

Po kurio laiko pajusite lengvumą ir džiugesį. Tai nuostabu! Tarsi reiktų jaudintis ir liūdėti, o jums gera. Gera vien dėl to, kad esate. Ir viskas vyksta taip, kaip turi vykti.

Darykite šį pratimą kiekvieną dieną ir nustebsite, kokiu laimingu žmogumi tapsite ir kaip apsikeis gyvenimas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *